Loading...

Yetişkin Bale

Yetişkinlerde Bale çalışması;

Bar ve orta saha egzersizleri her yaşta yapılabilir. Elbette ilerleyen yaşlarda yapılan bu egzersizler kişiyi “balerin/balet” olmaya eğitemez. Ancak, günlük hayatın stress ve yorgunluğundan kaynaklı kas ağrılarına karşı iyi geldiği artık bilinen bir gerçektir.

Bale egzersizleri estetik algının gelişmesine yardımcı olur, egzersizin müzikle birlikte ve yoğun konsantrasyon içinde yapılıyor olması kişiye mental bir rahatlama da sunar.
İlerleyen yaşlarda Bale egzersizi yapmak hayatın içinde –başka sporları yapıyor olsalar bile- yeterince kullanmadıkları kasları kullanmalarını sağlar. Vücut dengesini ve doğru vücut duruşunu öğrenmeye destek olur.
Fiziksel ve zihinsel odaklanma bedenin potansiyel enerjisini en iyi şekilde kullanmaya olanak sağlar.  Günümüzde gençlerde en çok karşımıza çıkan konsantrasyon problemine iyi gelir.
Çalışma, beden/zihin koordinasyonu ile yapıldığından, hem hafıza ve konsantrasyonu hem beden farkındalığını besler ve geliştirir. Grup ile birlikte, belli bir müzik eşliğinde yapılan çalışma ekip olma bilincini destekler ve empatiyi geliştirir.
Bale Egzersilerinin diğer faydaları;
*iskelet yapısını güçlendirir,
*duruş bozukluğunu düzeltir, bundan kaynaklı sırt ağrılarına iyi gelir,
*kaslar uzatılarak çalıştırdığı için güzel bir kas görünümü sağlar,
*kilo almayı engelleyen egzersizler, vücudun şeklini düzenler.

Etkinlik 21 Eylül-12 Ekim tarihleri arasında her Cumartesi 12:45-14:00 saatleri arasında gerçekleşecektir.

Etkinlik süresi 75 dakikadır.

HER CUMARTESİ / 12:45

Podyum Sanat Mahal

Tiyatro

Performans

Atölye

Söyleşi

Sergi

Gösteri