Sanat Okuma Akşamları / Nasipse Adayız

08 Şubat Salı / 21.00

Sanat Okuma Akşamları Söyleşisi

19.00 Film gösterimi
21.00 Söyleşi Dr. Ercan Kesal ve Dr. Aslı Aktümen

Şubat Ayı Filmi NASİPSE ADAYIZ ve konuğu, filmin yönetmen, yazar ve oyuncusu ERCAN KESAL…

Ercan Kesal’ın 2004 yılında Beyoğlu Belediyesi Başkan Adaylığı sürecini mizahi ve samimi bir dille anlattığı “ Nasipse Adayız “ novellasından 2020 yılında beyaz perdeye aktarılan ilk uzun metrajlı filmini, birlikte izleyeceğiz.

Kendi kişisel hikayesini aktarırken, aynı zamanda siyasetin, seçmenin, gücün ve iktidar arzusunun neler yaşattığını ve ilişkileri gözler önüne seriyor.

Nasipse Adayız, önce bir senaryo taslağı olarak yazıldı, sonra bir novellaya ardından da yeniden film senaryosuna dönüştü.

Adaylığımın üzerinden on beş yıl sonra, on beş de değil daha fazla, onyedi-on sekiz yıl sonra gittim; gerçek mekanlarda, çoğu gerçek kahramanlarla ki başta Doktor Kemal Güner olarak ben, kendi hastahanemde, kendi semtimin sokaklarında, oradaki düğün salonunda falan yaşanan hikayenin replikasını filmleştirdik. ‘Nasipse Adayız’ bu yüzden bir politik hiciv olmaktan öte, tam olarak bir insanın kendinden nasıl utandığının filmidir, kendine nasıl öfkelendiğinin, kendine nasıl yakıştıramadığını anlattığı bir filmdir…”

diyor Ercan Hoca…

Yaş Sınırı: 18+
Süre: 90 dk.