Sanat yapmak ve “Daha çok sanat” demek istiyoruz…

2015 yılının Ekim ayında Bursa’nın Kültür-Sanat hayatına yepyeni bir algı ile giren ve yerini alan Sanat Mahal, 3 yıldır Görükle içindeki merkezinde tiyatro, sinema, konser ve farklı ilgi alanlarına yönelik açılan atölyeler ile Bursa’ya dokunuyor.

Her geçen yıl kültür ve sanat adına ürettikleri ile büyüyen Sanat Mahal ve Bursa’nın nefesi olmak için geçirdiği 5 yılın sonunda kültür ve sanata alan açmak ve ev sahipliği yapmak isteyen PodyumPark Yaşam ve Eğlence Merkezi’ nin önce fikirde sonra da eylemde bir araya gelmesi sonunda doğan Podyum Sanat Mahal şehrin tam da olması gereken yerinde PodyumPark sınırları içinde yaşamaya başladı.

Tamamen içeriğe uygun tasarlanan yeni nesil tiyatro salonu, farklı ilgi alanlarına yönelik atölyeler için hazırlanan çok amaçlı salon, sergilemeler için altyapısı düşünülmüş ve geliştirilmiş geniş fuaye, kütüphane ve cafesi ile, 7 den 70 e buluşma ve nefes alma noktası olacak.

“Hepiniz milletvekili olabilirsiniz, bakan olabilirsiniz. Hatta Cumhurbaşkanı olabilirsiniz, fakat sanatkar olamazsınız.” Mustafa Kemal Atatürk ve “Sanatın amacı, ruhumuzu, gündelik hayatın tozlarından temizlemektir.” Pablo Picasso’dan aldığımız ilhamla bundan sonra “Daha Çok Sanat” demek için buradayız…